Opłaty
1

Kurs na ratownika
American Red Cross Lifeguard Training

250 $
Nasze kursy prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów ze Stanów Zjednoczonych, Słowacji i Polski. Więcej informacji na temat daty rozpoczęcia podamy po zapisaniu się na program. 
2

Opłata aplikacyjna

1599 PLN

Opłata aplikacyjna wpłacana jest przy zapisie na program, przelewem na wskazany przez agencję ESTA numer konta.

Jest to kwota, którą płacimy dla agencji ESTA aby zapewnić sobie miejsce w programie i rozpocząć procedurę -załatwienia wszelkich formalności do umówienia rozmowy o wizę J-1 w ambasadzie USA.

3

Opłata za program Work And Travel USA

1099 / 1699 USD

jeśli zapiszesz się na program do 31.10.2023 r. i opłacisz opłatę aplikacyjną Nasz partner agencja ESTA obniży Ci I ratę za program o 150 USD natomiast zapisując się do 23.12.2023 r. o 100 USD 

Co zawiera opłata za program WAT?

 •         Uzyskanie dokumentu DS 2019, niezbędnego do otrzymania wizy J-1 i podjęcia legalnej pracy w USA,
 •         Weryfikacja pracodawcy oraz dostarczonej oferty według wymagań Departamentu Stanu USA.
 •         Kompleksowe ubezpieczenie – organizacja sponsorska JANUS zapewnia ubezpieczenie podczas dat pozwolenia na pracę zawartych w DS-2019 oraz na 3 dni przed rozpoczęciem DS-2019 i 30 dni po upływie ważności DS-2019  Ubezpieczenie jest zgodne z wymaganiami rządu USA, pokrywa koszty leczenia medycznego w USA do 200 000 USD, utratę bagażu, odpowiedzialność cywilną, etc. Przed wyjazdem należy zapoznać się ze szczegółami ubezpieczenia agencji JANUS.
 •         Obowiązkowe szkolenie „Web-based JANUS Orientation Meeting” – organizowane on-line dla wszystkich Uczestników, które pozwoli Ci na komfortowe poruszanie się w nowym otoczeniu.
 •         Całodobową pomoc agencji JANUS w czasie całego pobytu w USA – zapewniamy Ci bezpłatny numer telefonu dostępny w celach informacyjnych w dni i godz. robocze. W przypadkach awaryjnych, również przez 24h (tzw. "Emergency").
4

Opłata SEVIS

35 USD

SEVIS - The Student and Exchange Visitor Information System. Dostępna przez internet baza danych, wykorzystywana przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS). System ten służy do zbierania, śledzenia i monitorowania informacji o osobach odwiedzających USA

5

Wiza J-1

185 USD

Za wizę płacisz ambasadzie USA na wskazany numer konta, w trakcie wypełniania wniosku o wizę online. Cena wizy wynosi 160 USD i jest bezzwrotna w przypadku jej nieuzyskania. Takie przypadki są jednak bardzo rzadkie, a przed samą rozmową poinstruujemy Cię dokładnie o czym można mówić przy konsulu, a jakich tematów lepiej unikać. W praktyce okazuje się, że nasz stres jest zazwyczaj na wyrost, a wizę otrzymuje każdy z naszych podopiecznych!

UWAGA: Aby pojechać do USA i móc legalnie pracować wciąż będą potrzebne wizy typu J-1.

6

Bilety lotnicze do USA

od ok. 2500/3000 PLN

Cena biletu zależy od wielu czynników (aktualne ceny linii lotniczych, data zakupu, miejsce docelowe w USA itp.). Bilet w dwie strony do Nowego Jorku jest wart około 2000 PLN przy wcześniejszym zakupie. Zalecamy jednak lot do Waszyngtonu (Washington Dulles Airport lub DCA - Washington Ronald Reagan), gdyż wtedy jesteśmy w stanie zagwarantować Ci bezpłatny odbiór z lotniska i transport do Twojego nowego miejsca zamieszkania. Średnia cena za bilet w dwie strony z Warszawy do Waszyngtonu D.C. w ubiegłym roku wynosiła od 2500 do 2800 PLN


Zdajemy sobie sprawę, że wyjazd na Work and Travel to niemała inwestycja. Sami jednak zmierzyliśmy się z tym i możemy powiedzieć, że było naprawdę warto! Wszystkie opłaty są rozłożone w czasie, dzięki czemu macie trochę czasu, by odłożyć pieniądze na wyjazd.Dlaczego warto wybrać się na Work And Travel USA z nami?

 •         Oferujemy wyjazd do sprawdzonego pracodawcy,
          z którym mamy przyjemność współpracować od wielu lat
 •         Reprezentujemy ofertę tylko i wyłącznie jednego, konkretnego pracodawcy,
          dzięki czemu doskonale znamy realia pracy u niego
 •         Zapewniamy bezpłatny support przez całe lato
 •         U nas nie płacisz żadnej opłaty rejestracyjnej ani opłat agencyjnych w okresie letnim
 •         Gwarantujemy bezpłatny odbiór z lotniska po przyjeździe do USA
          (w Washington Dulles i Washington Ronald Reagan)
 •         Posiadamy  referencje od naszych studentów z poprzednich lat
 •         Gwarantujemy umeblowane zakwaterowanie na cały okres pobytu
          (sofa, łóżka, wyposażenie kuchni itp. - brak nadmuchiwanych materaców,
          które jako jedyne umeblowanie oferują niektóre firmy)
 •         Gwarantujemy nadgodziny płatne x 1,5 w stosunku do podstawowego wynagrodzenia (21,00 USD)
 •         Gwarantujemy łączny bonus aż 2075 USD* za pracę od 25 maja do 02 września 2024 r. (przylot do USA do 23.05.2024)
 •         Pracodawca z USA spotka się z Tobą osobiście w Polsce
 •         Gwarantujemy zwrot pieniędzy, jeśli nie ukończysz kursu na ratownika
 •         Współpracujemy z agencją Educational Student Travel Agency,
          które zapewnia sprawny proces uzyskiwania wiz, biletów i ubezpieczenia do USA
 •         Organizujemy kilka imprez dla naszych ratowników
          (Lifeguard Olympics, Baseball game, Trip to Ocean City, impreza po sezonie).

*opłata za program zredukowana o 600 USD, a także dodatkowe 750 USD bonusu wypłacane w pierwszym paycheck'u  oraz 650 USD ostatnim paycheck'u w USA !