Bilety, ubezpieczenie i wiza

Bilety lotnicze do USA:

Cena biletu zależy od wielu czynników (aktualne ceny linii lotniczych, data zakupu, miejsce docelowe w USA itp.). Bilet w dwie strony do Nowego Jorku jest wart około 2300 PLN przy wcześniejszym zakupie. Zalecamy jednak lot do Waszyngtonu (Washington Dulles Airport lub DCA - Washington Ronald Reagan), gdyż wtedy jesteśmy w stanie zagwarantować Ci bezpłatny odbiór z lotniska i transport do Twojego nowego miejsca zamieszkania. Średnia cena za bilet w dwie strony z Warszawy do Waszyngtonu D.C. w ubiegłym roku wynosiła od 2500 do 3000 PLN.

Ubezpieczenie:

Organizacja sponsorska JANUS zapewnia ubezpieczenie podczas okresu pracy podanego na DS-2019 oraz na 3 dni przed rozpoczęciem DS-2019 oraz 30 dni po zakończeniu DS-2019. Ubezpieczenie jest zgodne z wymaganiami rządu USA, pokrywa koszty leczenia medycznego w USA do 200 000 USD, utratę bagażu, odpowiedzialność cywilną, etc. Przed wyjazdem należy zapoznać się ze szczegółami ubezpieczenia agencji JANUS.

Wiza do USA:

Każdy uczestnik Work And Travel otrzymuje wizę typu J-1. Aby ją zdobyć musi przeprowadzić krótką rozmowę z konsulem w ambasadzie USA. Chociaż może brzmieć strasznie, w rzeczywistości to nic skomplikowanego, a podstawowa znajomość języka angielskiego wystarczy aby z powodzeniem przejść przez rozmowę z konsulem. Wszystkie niezbędne informacje na temat rozmów w ambasadzie USA, zostaną ogłoszone podczas kursu na ratownika oraz w razie jakichkolwiek wątpliwości z Waszej strony - w każdym momencie w agencji ESTA. Nie wahaj się z skontaktować również z nami - sami wielokrotnie ubiegaliśmy się o ten rodzaj wizy, dlatego doskonale znamy procedury i postaramy się odpowiedzieć na każde Twoje pytanie.

Nasz partner, agencja ESTA, pomoże Ci w uzyskaniu wizy typu J-1. Liczba wiz tego typu jest jednak co roku ograniczona, więc nie zwlekaj z zapisem na program! (kliknij TU w celu rejestracji)


Przykładowe ceny biletów z serwisu Skyscanner na połączenie Warszawa - Waszyngton --> kliknij TU